В ДЕРЖАВНІЙ ЕКОЛОГІЧНІЙ ІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ОПЕРАЦІЯ «НОВОРІЧНА ЯЛИНКА 2019»

На виконання доручення Держекоінспекції від 27.11.2018 № 179 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час періоду заготівлі дерев хвойних порід в передноворічний період» територіальні та міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції розпочали операцію «Новорічна ялинка 2019», мета якої – захист лісів від незаконних рубок та браконьєрів, унеможливлення безконтрольного перевезення та реалізації ялинок. 

 Так, державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища перевірятимуть території, де можлива незаконна рубка, в тому числі, на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду. Нагадуємо, що за незаконну порубку дерев хвойних порід передбачена відповідальність за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

До того ж, порушникам доведеться відшкодувати збитки за кожну зрізану ялинку, відповідно до «Такс для обчислення шкоди заподіяної лісу», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 №665. Звертаємо увагу, що за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу без документів, що підтверджують законність їх придбання передбачена відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Продаж ялинок дозволяється лише за умови наявності відпусконго клейма та супроводжуючих документів (товарно-транспортної накладної встановленого зразка). Шановні українці, Держекоінспекція закликає всіх відповідального готуватись до новорічних свят та пам’ятати про шкоду, що може бути нанесена довкіллю через незаконну порубку ялинок!

Ecology map

Natural landfill? Not sure where to go? Let us know and track status solution!
Leave the appeal

NEWS DIGEST

THE MAIN THING IS IN YOUR INBOX